Reklama
zkshdr03.jpg
Regulamin strzelań dynamicznych 2010

Zasady dynamicznych zawodów powszechnych ZKS.

 

Zawody odbywać się będą w oparciu o przepisy IDPA, z zastosowaniem pewnych odstępstw, lub według przepisów IPSC. Zawody mogą być zorganizowane tylko w oparciu o przepisy jednej z tych organizacji, nie dopuszcza się tworzenia torów mieszanych (IPSC i IDPA) na tych samych zawodach.

Dopuszcza się wykorzystywanie broni długiej o kalibrze 9 mm Para, (ewentualnie 0.38 Spc) lub strzelb śrutowych. Zawody mogą być zorganizowane z wykorzystaniem tylko w/w broni.

W skład zawodów wchodzą trzy tory, które za każdym razem ustawione będą w innej konfiguracji. Każdy tor będzie posiadał pisemny opis, z którym zawodnicy muszą się zapoznać przed ostrzelaniem torów. Sędzia będzie omawiał i wyjaśniał sposób ostrzelania poszczególnych torów. Podstawową tarczą jest tarcza IDPA lub tarcza IPSC, dopuszcza się stosowanie celów metalowych zgodnych z przepisami IPSC.

W zawodach mogą startować zawodnicy posiadający umiejętności posługiwania się bronią noszoną w kaburze, oraz znający przepisy bezpiecznego obchodzenia się z bronią podczas zawodów dynamicznych IDPA.

Zawodnicy startują z własną bronią, dla osób nieposiadających broni będzie dostępna broń klubowa.

Podczas zawodów organizowanych według przepisów IPSC, start w zawodach będzie możliwy tylko dla osób znajdujących się na liście zawodników IPSC .

Zasady punktacji (według przepisów IDPA lub IPSC) będą określone w opisie poszczególnych torów. Każdy tor może posiadać odmienny rodzaj punktacji. Zawody będą rozgrywane podczas każdych zawodów powszechnych w ZKS.

Każdemu zawodnikowi przysługuje tylko jeden start na każdym torze z wyjątkiem sytuacji określonych w przepisach IDPA lub IPSC.

 
RocketTheme Joomla Templates