19tzn01 Dziesiątego­­ czerwca 2017 roku na strzelnicy Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyło się XIX Strzelanie o Trofeum Złotego Niedźwiadka, które było jednocześnie drugą tegoroczną rundą Pucharu Polski w Strzelectwie Czarnoprochowym. Imprezę organizowało Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia.

W zawodach brało udział 35 zawodników, a nasz Klub reprezentowali: Roman Kiersnowski, Kamil Kopczyński, Jarosław Kowalski, Marek Pokulniewicz, Zbigniew Rybka oraz Robert Szczukiewicz.
Konkurencje czarnoprochowe w ramach Pucharu Polski rozgrywano zgodnie z zasadami MLAIC, oprócz tego strzelano do tarcz okolicznościowych – Tarczy Hetmańskiej, Tarczy Charytatywnej oraz tradycyjnie do Kura.

O nagrodę główną turnieju – statuetkę Złotego Niedźwiadka walczyło dziesięciu zawodników, którzy w konkurencjach czarnoprochowych uzyskali najlepsze wyniki z broni długiej i krótkiej łącznie. Zawodnicy w finale oddawali po jednym strzale z broni krótkiej czarnoprochowej do nietypowej tarczy ustawionej w odległości 25m, opisywano każdą przestrzelinę, a zwycięzcą zostawał zawodnik, którego przestrzelina znajdowała się najbliżej środka tarczy. Po raz trzeci w dziewiętnastoletniej historii tych zawodów trofeum główne zdobył zawodnik z naszego Klubu. W tym roku jest to kol. Zbigniew Rybka, który wygrał ze zdobywcą Srebrnego Małego Niedźwiadka Leszkiem Myszakiem (PATRON Krasnystaw) o… 1 milimetr (!) oraz zdobywcą Brązowego Małego Niedźwiadka Waldemarem Królem (BOCK Rawicz) o 9 milimetrów. Wcześniej dwukrotnie statuetkę Złotego Niedźwiadka zdobył kol. Krzysztof „Kinio” Szymczak.

W konkurencjach w ramach Pucharu Polski zawodnicy ZKS Warszawa zajęli trzykrotnie pierwsze miejsca, dwukrotnie – drugie oraz trzykrotnie – trzecie miejsca. Komunikat klasyfikacyjny ze strony PZSS (kliknij, by pobrać plik PDF).

GRATULUJEMY!